اینترنت اشیا

    دپارتمان  IOT  شرکت سنحاب با تکیه بر دانش متخصصان شرکت راهبرد نگار آمیتیس یکی از زیر مجموعه های هلدینگ سنحاب و با هدف بومی سازی تکنولوژی های مرتبط با صنعت اینترنت اشیاء و در راستای رشد و توسعه این صنعت در داخل         کشور که منجر به افزایش کارایی و راندمان سازمان ها و صنایع می گردد، نسبت به طراحی، توسعه و پیاده سازی پلتفرم هوشمند G10T™ به صورت بومی و با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا  اقدام نمودند. این پلتفرم اولین پلتفرم جامع هوشمند        کاملا بومی درداخل کشور محسوب می شود و به دلیل ساختار قابل توسعه و ماژولار (مایکرو سیستمی) به راحتی می توان با توسعه سرویس های بیشتر به پلتفرمی جهت هوشمند سازی شهر هوشمند رسید. در همین راستا مطابق با یک قرارداد کاری         این پلتفرم همزمان با پیاده سازی زیر ساخت سنسوری برای هوشمند سازی یک ساختمان اداری به کار گرفته شد شرکت راهبرد نگار آمیتیس با تولید این پلتفرم هوشمند سازی مبتنی بر IOT دانش بنیان شده است:

  • نوع گواهی نامه: دانش بنیان تولیدی نوع ۲ (صنعتی)
  • نهاد صادر کننده: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
  • تاریخ صدور: ۲۶/۰۸/۱۳۹۷

   مزیت ها و مشخصه های پلتفرم هوشمند سازی ™G10T:

   اولا این پلتفرم کاملا بومی شده می باشد و برعکس نمونه های پر هزینه خارجی، به دلیل در اختیار داشتن هسته نرم افزاری پلتفرم به راحتی قابل توسعه و تغییرات است این پلتفرم  به راحتی در کلیه صنایع و مصارف تجاری و خانگی قابل اجرا بوده و      گامی بزرگ در همگانی سازی استفاده از تکنولوژی IoT در ایران به حساب می آید. G10T™ سامانه مقیاس پذیر و چندمنظوره اینترنت اشیاء (IoT) با تمرکز بر هوشمندسازی فرآیندهای کاری سازمانها و با قابلیت شخصی سازی کامل بر پایه نیازهای            خاص مشتریان است. استفاده از این پلتفرم مزایای بسیاری از جمله کاهش هزینه های مصرف انرژی از طریق مدیریت و هوشمند سازی مصرف انرژی، مدیریت موثر نیروها، تجهیزات و فرایندهای سازمانی و ایمنی و امنیت بیشتر تجهیزات و افزایش        راندمان کاری در کلیه مصارف خانگی، تجاری و صنعتی را به ارمغان می آورد. این پلتفرم مشتمل بر ماژول ها و سیستم های مختلفی می باشد که در قالب یک بستر واحد و یکپارچه بصورت هوشمند و متمرکز اجرا می شوند.

  این پلتفرم بصورت مقیاس پذیر بوده که امکان استفاده از آن در مقیاس های مختلف از ۱ تا میلیون ها سنسور وجود دارد. همچنین با توجه به طراحی سلولی و مایکرو سرویس، ماژول های پلتفرم بصورت مستقل از هم در سناریوهای مختلف قابل            استفاده می باشند. این پلتفرم از مجموعه سنسورها و تجهیزات میدانی و ماژول ها تشکیل شده است که با اتصال به سامانه نرم افزاری، امکان هوشمندسازی و تعریف سناریوهای گوناگون و همچنین تحلیل داده و گزارش گیری را فراهم می کند. این        محصول به صورت کاملا دوزبانه طراحی شده است که امکان استفاده به زبان فارسی در بازار ایران و زبان انگلیسی در بازارهای خارجی وجود دارد.  با استفاده از این پلتفرم امکان هوشمند سازی اماکن و صنایع در مقیاس های خانگی، تجاری، اداری و        صنعتی وجود دارد. استفاده در صنایع مادر، نقش به سزایی در افزایش راندمان و بهره وری و کاهش هزینه ها و به نسبت، روش و شکوفایی اقتصاد خواهد داشت.

به بالای صفحه بردن